טיפים וכתבות

27.10.2019

החורף הגיע והכלבים שלנו מגלים סקרנות ועניין בכל הקשור למזג האוויר הרטוב. נכון, חלקם עושים כל שביכולתם כדי לקצר את הטיולים בחוץ ודואגים לעשות את ענייניהם במהירות כדי לחזור לדירה החמה והיבשה, אבל אחרים מוצאים את מזג האוויר הרטוב מסקרן ומהנה למדי. 

כך או כך, בין אם הכלבים שלנו חובבי חורף ובין אם לא, תפקידנו לדאוג לרווחתם ולבריאותם.

אחד הדברים שחשוב לדעת הוא שבכל שנה, בעונה זו, ניכרת עליה במספר הכלבים הסובלים משלשולים והקאות. למה בעצם?

ובכן, הסיבה טמונה בכך שכלבים נוטים ללקק ולבלוע טפילים שונים בעת שתיית מי שלוליות וליקוק נעליים רטובות ובוציות של בני הבית.

מה לעשות?

  • דאגו כי הכלבים שלכם נה...

4.9.2019

תולעת הפארק (SPIROCERCA LUPI) התגלתה לראשונה בארץ באזור הפארק הלאומי ברמת גן ופארק הירקון בתל אביב ומאז הולכת ומתפשטת ברחבי הארץ. מדובר בתולעת הגורמת למחלה קשה בכלבים ולעיתים אפילו למוות.

איך נדבקים?

אופן ההדבקה בתולעת מורכב - הטפיל עובר שלבי גלגול רבים: חלקם בסביבה, חלקם בגוף הכלב וחלקם בחיפושית זבל ייחודית. כן, איכס, אנחנו יודעים.

החיפושית הכרחית להתפתחות המחלה ולמעשה, הדבקת הכלבים היא דרך אכילת החיפושית הנגועה, לרוב ביחד עם שאריות זבל או מזון בסביבה. 

חשוב להבין שכלב לא חייב להגיע לפארקים או לגינות כלבים על מנת להידבק בתולעת. החיפושיות הנגועות יכולות לנוע וכך גם כלב שלא יוצא מחצר ביתו...

12.6.2019

ברוכים הבאים לקיץ. חם, לח, חם, אביך, חם, שמשי וגם חם.

עם הטמפרטורות הגבוהות ועומסי החום אנו נתקלים ביותר ויותר מקרים של מכות חום בקרב כלבים. 

ראשית, מהי מכת חום?

חום יתר, היפרתרמיה - מוגדר כמצב קיצוני בו הגוף סופג או מייצר יותר חום ממה שהוא יכול לפלוט. טמפ׳ הגוף הנורמלית של כלבים נעה בין 37.5-39.5, כאשר מעל לטמפ׳ של 41 מעלות, תפקוד תאי הגוף נפגע בצורה כזו או אחרת ומעמיד אותם בסכנה ממשית של פגיעה במערכות הגוף השונות ובין היתר במערכת העצבים.

חשוב לנו להדגיש כי מכת חום בכלבים עלולה להוות סכנת חיים ומצריכה טיפול וטרינרי מיידי. ככה, בלי להקל ראש או לחפש תשובות ועצות אצל גורמים שאינם מוסמכים.

א...

16.5.2019

החלטתם להתאוורר ולרענן את השגרה עם חופשה משפחתית? איזה כיף לכם! 

רגע לפני שאתם שוברים את הראש מה לעשות עם כלבכם, הכנו עבורכם את הכתבה הבאה שתנסה לסייע לכם בבחירת הסידור המתאים עבורו.

אז מה זה בעצם הפנסיון הזה שכולם מדברים עליו? מה ההבדלים ביניהם? ואיך זה עובד בכלל?

ובכן - ראשית נבחין ונבדיל בין פנסיון רגיל לפנסיון ביתי. 

כשמדובר בפנסיון רגיל, לרוב יהיה מדובר במקום גדול בו עובדים מספר אנשי צוות והוא בנוי כך שיוכל לאכלס מספר רב של כלבים. לעיתים הם מוחזקים בחללים מגודרים או במכלאות ובשעות מסוימות נהנים מטיולים ומזמן משחק בחוץ.

כשאנו מדברים על פנסיון ביתי, לרוב יהיה מדובר באדם פרטי אשר שומר ב...

5.3.2019

יש כמה חיסונים וטיפולים שחשוב שכלבכם יקבל, אבל לא סתם - בגיל המתאים ובמועד המדויק.

מה למשל?

במקרה הכינונו מראש:

חיסון פרוו

חיסון כנגד מחלת גורים שכיחה וקטלנית, הניתן אך ורק לגורים בגיל 6 שבועות.

חיסון משושה

חיסון המכיל הגנה ל-6 מחלות מדבקות (אגב, ביניהן גם פרוו) המסוכנות לגורים וגם לכלבים בוגרים. החיסון ניתן לראשונה בגיל 6-8 שבועות ויש לחזור עליו פעמיים נוספות במרווחים של שבועיים (כלומר, סה"כ סדרה של 3 זריקות משושה). לאחר מכן (או כאשר מדובר בכלב מעל גיל שנה) החיסון ניתן פעם בשנה.

חיסון כלבת

חיסון חובה (!) לכל כלב מגיל 3 חודשים, נגד מחלת הכלבת המדבקת גם לבני אדם. החיסון ניתן אחת לשנה. עם חיסו...

29.12.2018

אתם הולכים ברחוב ורואים כלב חמוד לבוש בסוודר חמוד לא פחות. נשאלת השאלה - האם נכון להלביש כלבים? האם הבגד שומר עליהם ומחמם אותם או מגביל אותם ומסב להם אי נוחות?

ובכן - למה כן, מתי לא, איזה ואיך?

זה נכון שהטבע דאג לכלבים לפרווה שתגן עליהם במזג האוויר הקר אבל כפי שאנחנו יודעים, לא תמיד דרך הטבע תואמת לאורח החיים שלנו היום, בוודאי ובוודאי כשהכלבים שלנו מבויתים וככאלה - כישורי ההישרדות שלהם, איך לומר, לא בשיאם. חשוב לציין שבקרב כלבים קטנים יחסית ובעלי פרווה קצרה, הנושא רלוונטי אף יותר.

אז כדי שהכלבים שלנו יהיו מוגנים, יבשים ולא יסבלו מ״קור כלבים״, ניתן לצייד אותם בפריט לבוש מתאים. 

מה פירוש ״...

24.10.2018

מוזר לחשוב על החורף הקרב כשכולנו מבלים בחוף הים ומקטרים על החום, אבל בישראל כמו בישראל, כשהחורף יחליט להגיע, הוא יעשה זאת מבלי להתריא מראש ולכן הכנו עבורכם רשימה קצרה שכדאי לתת עליה את הדעת כבעלי כלבים.

בבקשה:

טיפוח חורפי

לפני שהחורף מתחיל, מרבית הכלבים יתחילו להשיר את פרוותם ולגדל אחת חדשה ומבודדת, על מנת להתמודד עם הקור. בארצנו הקטנטונת, בגלל הבלבול העונתי, יש כלבים רבים שישירו יותר, הן מבחינה תקופתית והן מבחינת כמות הפרווה. מומלץ לדלל קצת את הפרווה בתקופה הנוכחית על מנת להקל על הכלב בהחלפת הפרווה ועליכם בנקיון הבית. 

מצע שינה

זה הזמן לתור את החנויות השונות ולחפש את מצע השינה האולטימטיב...

25.9.2018

הזמן אינו עוצר מלכת וזה נכון גם כשמדובר בחברינו ההולכים על ארבע. 

את הכתבה הבאה הכנו עבורכם, בעלי הכלבים, על מנת שתדעו כיצד נכון לטפל בכלבכם כשהוא מתחיל להאט את הקצב.

ראשית - מתי כלב נחשב למבוגר?ֿ

ככלל, כלבים מגזעים גדולים יותר מזדקנים מהר יותר מגזעים קטנים יותר. כך יכול כלב מגזע ענק להיחשב מבוגר בהגיעו לגיל 6.5-7, בעוד שכלבים זעירים ייחשבו לכאלה רק כמה שנים לאחר מכן.

איך תדעו לזהות את סימני ההזדקנות של כלבכם? הנה כמה מהם:

  • פרווה מאפירה 

  • האטה בקצב ההליכה, רמה הולכת ופוחתת של אנרגיה

  • שינה מרובה

  • שינוי במשקל (הן עלייה במשקל והן ירידה במשקל)

  • ריח לא נעים מהפה

  • שינויים...

20.3.2018

אם אתם מגדלים חיות מחמד בכלל וכלבים בפרט, אתם כבר יודעים שמהר מאוד הם הופכים להיות חלק מהמשפחה, בני בית לכל דבר. ככאלה, במידה והם נדרשים לעבור הליך פולשני או ניתוח כירורגי כלשהו, ודאי תחפשו את כל המידע הקיים ברשת ותאבדו את הידיים והרגליים מרוב אינפורמציה.

החלטנו לרכז עבורכם את הנושאים המרכזיים בכתבה אחת בה נעבור על כל מה שחשוב לדעת על ניתוחים בחיות מחמד.

כיום קיימים אי אלו סוגים של ניתוחים בחיות מחמד, חלקם נפוצים ומוכרים מאוד - כמו למשל ניתוחי עיקור וסירוס, ניתוחי אוזניים, ניתוחי חלל הפה, ניתוחים קיסריים וניתוחים להסרת גידולים וחלקם שכיחים פחות, כמו למשל ניתוחים אורתופדיים, ניתוחים במע...

Please reload

ד״ר אורי פרייז - מרפאה וטרינרית

טלפון: 077-4105110

נייד: 052-4504856

ז׳בוטינסקי 26, נס ציונה

drpriselab@gmail.com

© כל הזכויות שמורות

לד"ר אורי פרייז, 2017

© כל הזכויות שמורות לד"ר אורי פרייז, 2017